FAMER, Taşkent Devlet Şarkşinaslık Enstitüsü'nü Ağırladı


Taşkent Devlet Şarkşinaslık Enstitüsü Rektörü ve beraberindeki heyet İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne ziyarette bulundu.

Özbekistan’dan gelen ziyaretçiler arasında Taşkent Devlet Şarkşinaslık Enstitüsü Rektörü Doç. Dr. G. Rixsiyeva ile birlikte Rektör Yardımcısı Doç. Dr. E. Mahmudov, Şark Filolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. K. Omonov ve Türkoloji Bölüm Müdürü Doç. Dr. P. Kencayeva vardı. Misafirleri İstanbul Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, Uluslararası Akademik İlişkiler Birimi Başkanı Doç. Dr. Ayşe Zişan Furat, Kurumsal İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Abdullah Özkan, Farabi Avrasya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kızılcık ve İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Hamdi Furat karşıladı. 

Ardından Özbekistan'dan gelen heyet Farabi Avrasya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti. FAMER Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kızılcık tarafından  merkez hakkında bilgi verildi. Seyyid Hasan Paşa Medresesi gezdirilip diğer birimler hakkında bilgi verildi. Akademik çalışmalardan bahsedildi. İkili anlaşmalardan ve çeşitli faaliyetler hakkında konuşuldu. Hediye takdiminin ardından görüşme sona erdi.