“Medya İhtisas Kursu Sertifika ve Ödül Töreni”

İstanbul Üniversitesi Farabi Avrasya çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği “Medya İhtisas Kursu Sertifika ve Ödül Töreni” 18 Mayıs 2018 tarihinde Fen fakültesi Prof. Cemil Birsel Konferans salonunda yapıldı.


Arapça, Farsça, Kazakça ve Rusça Kursuna katılan öğrencilerin öğrendikleri dilde yöresel şiir ve müzik etkinliği ile başlayan törene merkezin düzenlediği ve rehberlik ettiği kursların “Tanıtım Filmi” ile devam edildi. Daha sonra açılış konuşmalarına geçildi. Açılış konuşmasında sırasıyla Yeliz Arslan (Dodet Kulüp Başkanı), Prof. Dr. Abdullah Kızılcık (İ.Ü. Famer Müdürü), Prof. Dr. Hayati Develi (İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Dekanı) ve Prof. Dr. Mahmut Ak (İstanbul Üniversitesi Rektörü) yer aldı. Açılış konuşmalarının sonunda İstanbul Valisi Vasip Şahin’den gelen telgraf okunup Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın selamını kürsüden yardımcısı Ali Aydın iletti.


Bu arada İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından kurs birincilerine 4 dilde üstün başarı belgesi ile birlikte çeşitli hediyeler verildi. Kurs hocaları ve sponsorlar için İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Develi tarafından plaket takdim edildikten sonra 4 dilde başarı ve katılım belgelerine geçildi. Arapça kursu öğrencilerine aynı zamanda Rektör Danışmanlığı yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergun Yolcu, Farsça Kursu öğrencilerine Fatih Sultan Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Duman, Rusça kursu öğrencilerine İ.Ü. Edebiyat Fak. Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emine İnanır ve Kazakça kursu öğrencilerine Doç. Dr. Oraz Sapashez başarı ve katılım belgelerini verdiler.


En iyi haber ve en iyi tercüme haber dalında birincileri belirleyen Jürilere ve birinci olan öğrencilere teşekkür belgesinden sonra tören iftar programı ile son buldu.