“2018-2019 Pratik Arapça Kursu” Görkemli Bir Törenle Sona Erdi

Dodet ve Famer’in birlikte düzenlediği

“2018-2019 Pratik Arapça Kursu” Görkemli Bir Törenle Sona Erdi

2018-2019 Pratik Arapça Kursu, İstanbul Üniversitesi Hasan Paşa Medresesinde yapılan sertifika töreni ile kapanışını yaptı. Serhat Erol ve Emine Doğan adlı kursiyerlerin Arapça ve Türkçe olarak okudukları İstiklal Marşı’nın 10 kıtasıyla başlayan tören Dodet Kulüp Başkan Yardımcısı Emine Cuci ve Kurs koordinatörü Muhammed Sami Albayati’nin hazırladığı ve kurstan karelerin yer aldığı kısa film gösterimi ile devam etti. Daha sonra kürsüye açılış konuşmalarını yapmak üzere önce Dodet kulüp Başkanı Deniz Abay, daha sonra da Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kızılcık geldi. Deniz Abay konuşmasında kursu yurt dışına gidemeyen öğrenciler için düzenlediklerinden bahsederek destek olanlara teşekkür ve takdirlerini iletti. Abdullah Kızılcık ise selamlama ve hoş geldin konuşmasından sonra öğrencilerin dillerini ve kültürlerini geliştirmelerinde katkısı olan hocalara teşekkür edip tatillerini ilim ve irfan için feda öğrenciler ile töreni düzenleyen ve törene katılanlara teşekkür etti.

Serhat Erol’un okuduğu “Ben Yusuf’um Babacığım !” ve “Barışma !” adlı şiirleri okunduğu etkinlikte, ödüllü bilgi yarışması da yer aldı. Etkinliğin sonunda Kursta yer alan hocalara teşekkür belgesi, öğrencilere başarı belgesi ile birlikte çeşitli hediyeler ve ödüller verildi. Tören öğrencilerin ülke tanıtımı sergisi ve katılımcılara hazırladıkları ikramla sona erdi.

* Törende Habib Bazyel ve Tuğba Güngören Arapça ve Türkçe olmak üzere iki dilde sunuculuk yaptılar.

* Sümeyye Akbudak açılış konuşmasında Arapça sunulan metnin çevirisinde görev aldı.

* Fatma Zehra Göktaş’ın sunduğu ödüllü bilgi yarışmasını birinciliği Büşra Kaftancıoğlu aldı.

* Resimlerle Ülke tanıtı sergisinde Filistin, Mısır, Libya, Ceyazir, Ürdün, Moritanya, Yemen, Lübnan, Irak, Fas ve Tunus’un tanıtımında sırasıyla Şerife Cebeci, Sümeyye Akbudak ve Elif Bıldıran, Hacer Atabaş, Emine Doğan, Büşra Kaftancıoğlu, Oğuz Arif Demir, Fadile Subaşı, Haşem Gözgün, Tuğba Güngören, Caner Öz ve Zehra Eralp katkıda bulundular.